Własnoręcznie wykonane kolczyki, bransoletki i naszyjniki to stale zyskujący popularność segment rynku ozdób dla kobiet na całym świecie. W naszym kraju dopiero to raczkuje, ale i tak stale rośnie grono użytkowniczek i osób wykonujących.

Zalety biżuterii indywidualnej

Tutaj temat jest prosty, wystarczy tylko usłyszeć słowa hand made a wiadomo jest, iż nie będzie na świecie dwóch identycznych sztuk danego rodzaju biżuterii. Produkowane masowo produkty ze znanych sklepów jubilerskich i dekoracyjnych nigdy nie dadzą takiego poczucia. Również z roku na rok stale rośnie zasób materiałów i możliwości tworzenia.

Skąd brać elementy do produkcji?

To zależy od budżetu i możliwości dotarcia. W wielu pasmanteriach można znaleźć niedrogie i łatwo dostępne półprodukty do własnej biżuterii. Wiadomym jest, iż rzadko będą się one opierać o metale szlachetne, ale na pewno warto jest na nich ćwiczyć i wypracować swój styl. Kupimy tam również żyłki i inne materiały do wykonania. Jeśli natomiast chcemy na przykład zrobić opaskę, to warto jest odwiedzić market budowlany i zaopatrzyć się w pistolet do kleju z wkładami. Wtedy łatwo umocujemy wszystkie ozdobniki.

Kupowanie biżuterii

Na potrzeby testu jednak zakupiliśmy na portalach aukcyjnych kilka modeli biżuterii ręcznej produkcji. Cechowały się one przemyślanym designem, starannym wykonaniem i naprawdę świetnymi materiałami. Dlatego też szczególnie polecamy taki typ biżuterii osobom początkującym z mniej rozwiniętym zmysłem artystycznym.