Kontynuując testy dla kobiet odwiedziliśmy sklep z używaną odzieżą typu Second Hand. Postanowiliśmy sprawdzić, czy można tam kupić ubrania znanych marek w dobrym stanie, czy też jest to sklep w którym na próżno szukać nowych trendów modowych.

Gdzie testowaliśmy?

Poszukiwania rozpoczęliśmy w Katowicach, odwiedziliśmy kilka różnych sklepów w różnych dzielnicach a także skierowanych do różnych klientów. W tej branży nie jest przecież tajemnicą, iż klientela jest mocno zróżnicowana.

Ceny i sposób sprzedaży

W kilku miejscach znaleźliśmy produkty na wagę, cena różniła się w zależności od dnia tygodnia, im bliżej dnia dostawy, tym ceny wyższe przez lepszą dostępność, im dłużej mijało od nowej partii tym ceny stawały się niższe. W innych miejscach natomiast sprzedawano na sztuki. Wszystko zależało od modelu biznesowego.

Sposób wybierania

Tutaj było najtrudniej, niektóre lumpeksy szły na ilość towaru, więc ubrania znajdowały się po prostu w koszach a tylko najlepsze towary na wieszakach, przez to niestety musiałyśmy mocno się natrudzić by znaleźć coś wartego uwagi. W innych miejscach natomiast każda sztuka miała swój wieszak, a przy droższych produktach wieszak otrzymywałyśmy gratis.

Wyniki

W każdym z punktów znalazłyśmy coś, co było zakupione znacznie poniżej kosztów. Kwestią był tylko czas poświęcony na poszukiwania i przede wszystkim cena. Najlepiej było dokładnie przejrzeć kosze w sklepach sprzedających na wagę. Lekka zwiewna bluzka znanego projektanta została zakupiona w cenie 20 zł, nawet używane sprzedawane w Sieci przekraczają kwotę 45 zł.